Kto stoi za organizacją protestów i spacerów w Chojnie?W całej Polsce odbywają się antyrządowe protesty. Również w kilku miastach naszego regionu mieszkańcy spotkali się aby wyrazić swoją niechęć do władzy. W większości za organizacją wydarzeń stoją ludzie związani z lewicowymi partiami... 

W naszym regionie mieszkańcy manifestowali już między innymi w Gryfinie, Myśliborzu, Dębnie, Chojnie i Mieszkowicach. Uczestnicy organizują się za pomocą portali społecznościowych. 

W większości miast wygląda to na oddolną inicjatywę, na największych manifestacjach występują głównie osoby związane z "Lewicą". W Szczecinie kilkukrotnie głos zabierała gryfińska posłanka lewicy Katarzyna Kotula. 

W Chojnie wydarzenie w wydarzeniu na Facebooku jako organizatorzy widnieją trzy organizacje: Czerwona Młodzież Zachodniopomorskie, Czerwona Młodzież - Organizacja Młodzieżowa PPS oraz Polska Partia Socjalistyczna. 

PPS powstała w 1987 roku, jednak uważa się za kontynuację tradycyji partii o tej samej nazwie, które swoje początki ma w 1892 roku. To polska partia polityczna o charakterze niepodległościowym, socjalistycznym i pracowniczym. Z kolei "Czerwona Młodzież" to organizacja młodzieżowa PPS. Jak sami o sobie piszą - zrzeszają młodych socjalistów i socjalistki, promują patriotyzm, socjalizm i antyfaszyzm. 

Kolejny "spacer" w Chojnie zapowiedziany jest na piątek, 30 października. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza