Niemcy wprowadzają obostrzenia dla osób przyjeżdzających z Polski, ale są wyjątki...


Od soboty cała Polska staje się terenem ryzyka dla Niemiec. Zachodni sąsiedzi wyprowadzają ograniczenia dla naszych obywateli.

Osoby, które chcą tam jechać lub wrócić muszą spodziewać się dużych utrudnień w postaci obowiązkowych testów na koronawirusa lub kwarantanny.

Od soboty, 24.10.2020 r. godz. 0:00 cała Polska jest uznawana za obszar podwyższonego ryzyka. Dlatego przy podróży do Niemiec należy liczyć się z obowiązkiem wykonania testu na obecność koronawirusa oraz przebywania w kwarantannie.

Będą jednak wyjątki dotyczące osób podróżujących służbowo oraz pracowników transgranicznych. Ograniczenia nie dotyczą osób przejeżdżających przez Niemcy w tranzycie.


Co powinny zrobić osoby przyjeżdżające do Niemiec?

Zgłosić swój adres pobytu miejscowemu urzędowi zdrowia, przedłożyć negatywny wynik testu na koronawirusa (przeprowadzonego w ciągu ostatnich 48 godzin). Zrobienie testu możliwe jest również w Niemczech, np. na lotnisku lub przy dworcu i jest bezpłatne dla osób przybywających że stref ryzyka lub poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie

Pod adresem Testy i kwarantanna po przyjeździe z Polski do Niemiec znajdziemy specjalny formularz.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza