Prokuratura wszczęła śledztwo po ataku na księdza


Prokuratura rejonowa w Myśliborzu wszczęła śledztwo w sprawie ataku na księdza, które jest prowadzone w kierunku spowodowania obrażeń ciała, znieważenia, zmuszania do określonego zachowania i stosowania przemocy z powodu przynależności wyznaniowej.

Wikariusz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu miał zostać uderzony i pobity przez protestujących. O zdarzeniu pisaliśmy wcześniej w artykule Pobicie księdza w regionie? Policja: nie mamy zawiadomienia. Fragment nagrania na którym widać dwóch szarpiących się ze sobą mężczyzn udostępnił szczeciński radny PiS Dariusz Matecki. Film pochodzi z relacji live prowadzonej przez facebookową stronę "Nad Myślą", według autorów, Matecki zmanipulował nagranie. 

- Prokuratura rejonowa w Myśliborzu wszczęła śledztwo w sprawie chuligańskiego ataku na księdza na terenie stacji benzynowej. Ksiądz został zaatakowany przez jednego z uczestników demonstracji przeciwko wyrokowi TK. Zgromadzenie liczyło 150 osób. Napastnik pięścią uderzył poszkodowanego w twarz i brzuch i używał słów wulgarnych wobec niego. Kiedy dowiedział się, że poszkodowany jest księdzem, agresja przybrała na sile. Wtargnął na stację, gdzie schronił się ksiądz, i bił go pięściami po głowie i twarzy. Duchowny doznał uszkodzeń ciała – powiedziała dla portalu TVP Info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. 

fot. Nad Myślą (fragment nagrania)
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza