Reklama [góra]


Tylko w tym roku KAS zamknął ponad 20 nielegalnych kasyn w zachodniopomorksimW pierwszych trzech kwartałach 2020 roku Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała 23 nielegalne punkty hazardowe. Wśród nich są te, które funkcjonowały w naszym regionie, między innymi w Dębnie, Myśliborzu i w Chojnie. 

Legalna działalność związana z urządzaniem gier na automatach możliwa jest tylko w kasynach i w salonach gier.  Prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej związanej z urządzaniem gier na automatach zagrożone jest wysokimi karami pieniężnymi. Odpowiada również osoba – posiadacz lokalu, w którym takie gry są urządzane.

Jednym z zadań Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) jest zwalczanie nielegalnego urządzania gier hazardowych na automatach poza kasynami i salonami gier oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier hazardowych. 


Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS w pierwszych 3 kwartałach br. przeprowadzili szereg kontroli skierowanych na zwalczanie tej nielegalnej działalności.  Skutkiem działań było zamknięcie 23 punktów na terenie województwa zachodniopomorskiego, którym urządzane były nielegalne gry hazardowe. 

Zabezpieczono 44 szt. klasycznych automatów- tzw. jednorękich bandytów,  95 komputerów,  88 monitorów,  27 kamer,  6 modemów, 7 routerów, 7 tel. komórkowych, 6 rejestratorów video, 3 monitoringi. Podczas kontroli zabezpieczono również pieniądze przeznaczane na wypłaty wygranych w kwocie 21.769,30 zł. 

Miejsca, w których uprawiany jest nielegalny hazard są ukryte w niepozornych miejscach – małych kioskach, piwnicach, garażach, na zapleczach sklepów i lokali. Bardzo często wejście do takiego nielegalnego salonu gier, czy kawiarenki internetowej wymaga użycia siły i wywarzenia drzwi.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.