Reklama [góra]


Ratownicy na kwarantannie. U pacjenta w szpitalu stwierdzono covid-19


Zespół ratownictwa medycznego interweniował u pacjenta, który chorował na astmę oskrzelową i miał duszności. Po przewiezieniu do szpitala, okazało się, że ma koronawiursa. Ratownicy trafili na kwarantannę. 

- Skład zespołów ratownictwa medycznego pyrzyckiej stacji pogotowia ratunkowego został okrojony o dwóch Ratowników Medycznych - informuje Ratownictwo Medyczne Pyrzyce. 

Pogotowie otrzymało zgłoszenie w nocy 14 października do mieszkańca powiatu gryfińskiego u którego wystąpiła nasilająca się duszność. Z wywiadu chorobowego udało się ustalić, że osoba ta choruje na astmę oskrzelową, a duszność trwa od kilku dni. Na miejscu zdarzenia na pomoc oczekiwał pacjent, który tego samego dnia był u lekarza pierwszego kontaktu, bez podwyższonej temperatury ciała oraz bez dodatniego wywiadu epidemiologicznego.

Niestety po ostatecznym przetransportowaniu chorego do szpitala zakaźnego i wykonaniu u niego testu w kierunku zakażenia wirusem SarsCoV2 otrzymał on wynik pozytywny.

Zespół Ratownictwa Medycznego oczekiwał na wynik w miejscu odosobnienia, co skutkowało tymczasowym wyłączeniem go z możliwości udzielania pomocy osobom potrzebującym. Obecnie dwóch Ratowników Medycznych przebywa na 10-cio dniowej kwarantannie. W odosobnieniu, bez możliwości fizycznego kontaktu z rodzinami, oczekują na wykonanie testu w kierunku zakażenia wirusem SarsCoV2.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich sceptyków pandemii! Na własne oczy obserwujemy cierpienie osób chorujących na COVID19. Jeśli nie musicie nie wychodźcie z domu. Noście maseczki zasłaniające usta i nos. Często myjcie i dezynfekujcie ręce!  Jeśli macie objawy m.in. takie jak duszność, kaszel, podwyższona temperatura ciała lub utrata węchu i smaku koniecznie skontaktujcie się telefonicznie z lokalna Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, bądź z lekarzem pierwszego kontaktu!

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.