Reklama [góra]


Aleja Gwiazd Polskich Sadów w Mirowie [foto]


Sołectwo Mirowo we współpracy z Gminą Moryń wykonało kolejny krok w odtworzeniu alei drzew owocowych w pasie drogowym drogi gminnej z Mirowa w kierunku Gądna łączącej wieś ze ścieżką rowerową Trzcińsko Zdrój –Siekierki. Zostało posadzonych kolejnych 60 drzew owocowych starych odmian. Zadanie sfinansowano ze środków funduszu sołeckiego i wykonano dzięki zaangażowaniu mieszkańców sołectwa. Powstanie tzw "Aleja Gwiazd Polskich Sadów", która jest częścią programu "
Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia" oraz częścią strategii rozwoju gminy Moryń.

Projekt "Aleja Gwiazd Polskich Sadów" jest realizowany od ponad dwóch lat przez mieszkańców Mirowa i powstałego dzięki ich inicjatywie "Stowarzyszenia Nasze-Aksamitne Mirowo". Cel projektu to działania proekologiczne, promocja turystyki i ekologii na terenie gminy Moryń oraz utrzymanie bezpiecznych ciągów komunikacyjnych skierowanych głównie do uczestników turystki rowerowej i pieszej.

Zachęcamy inne sołectwa do takich działań mających na celu odbudowania równowagi w przyrodzie oraz rozwoju turystyki i możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Służymy radą i pomocą.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.