Bobry naruszyły drzewa, które mogły spaść na parking


Drzewa mogły spaść na znajdujący się w pobliżu parking. Już w trakcie działania służb ratunkowych jedno z drzew osunęło się na linie energetyczną. Wszystkie winne były... bobry. 

Bobry praktycznie ścięły sporej wielkości drzewo znajdujące się przy stawie na ulicy Dworcowej w Moryniu. W niedzielę 22 listopada w godzinach wieczornych straż pożarna otrzymała wezwanie do zagrożenia. Okazało się, że zwierzęta uszkodziły trzy drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu. 

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia czekało na nas nie lada wyzwanie, do pomocy niezbędny był podnośnik z JRG W Gryfinie oraz pomoc Pogotowia energetycznego. W trakcie prowadzonych działań jedno z drzew bez naszej ingerencji wywróciło się na linie energetyczną co znacznie utrudniło działania, niemniej jednak sprawdziły się obawy mieszkańców pobliskiego domu o tym że w każdej chwili drzewo może się wywrócić. Ze względu na prace blisko Linii energetycznej, pogotowie energetyczne zmuszone było do wyłączenia prądu na kilku ulicach - relacjonują strażacy w OSP Moryń. 

W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej OSP oraz PSP a także Pogotowie Energetyczne.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza