Gdy zobaczył patrol policji, przyśpieszył i zaczął uciekać. Po pościgu został zatrzymany


Kierowca samochodu marki Opel na widok patrolu policji gwałtownie przyśpieszył, skręcił w polną drogę. Rozpoczął się pościg, pomimo sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, kierowca nie chciał zatrzymać pojazdu. 

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-interwencyjnego zwrócili uwagę na pojazd marki Opel, którego kierujący na widok patrolu gwałtownie przyspieszył po czym skręcił w polna drogę. Policjanci niezwłocznie udali się za pojazdem wydając przy pomocy sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych polecenie do zatrzymania się. Niestety kierujący nie wykonywał polecenia, w dalszym ciągu przyspieszył, a także prowadził pojazd w sposób uniemożliwiający jego wyprzedzanie. 

Następnie mężczyzna podjął próbę ucieczki drogą leśną, lecz kiedy zauważył, że policjanci cały czas są za nim, postanowił porzucić pojazd oraz udał się w piesza ucieczkę. Po około 150 metrach pieszego pościgu został on zatrzymany. 

Okazało się, że 25 letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gryfińskiego, niecałe dwa miesiące wcześniej został zatrzymany do kontroli drogowej przez ten sam patrol oraz zostały mu zatrzymane uprawnienia za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem środka odurzającego. Nie inaczej było tym razem, policjanci wykonali badanie na zawartość środka odurzającego w organizmie, które dało wynik pozytywny.

Do zdarzenia doszło w środę 11 listopada około godziny 18:45 w Czepinie na ulicy Morenowej (gmina Gryfino). 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza