Reklama [góra]


Jak ćwiczyć w domu i poza nim?


Budowa masy mięśniowej czy też utrzymanie prawidłowej wagi wymaga wielowymiarowego działania. Przede wszystkim należy radykalnie i na stałe zmienić nawyki żywieniowe oraz zacząć ćwiczyć. 
Niestety, nie zawsze jest możliwość skorzystania z siłowni czy też zajęć aerobiku. Niektórzy po prostu wolą ćwiczyć w domu samodzielnie o wybranej porze. Inni zaś nie mogą sobie pozwolić na wydatek w takiej formie. Na szczęście wystarczy trochę samozaparcia i dyscypliny oraz wspomaganie się suplementami, które można znaleźć na stronie: https://www.bcaa.pl/, by osiągać dobre wyniki. Już po kilku miesiącach można będzie zobaczyć zmniejszone obwody lub zarysy mięśni, w zależności od tego co chcemy osiągnąć. 

Ćwiczenia z Youtube - tak czy nie? 

Niezwykle popularną aktywnością wśród osób, w różnym wieku, szczególnie pań, jest ćwiczenie wraz z popularnymi w mediach społecznościowych trenerkami. Jest to sposób na wprowadzenie ruchu do swojego stylu życia, szczególnie jeżeli do tej pory nie ćwiczyło się w ogóle. Ponadto takie ćwiczenia są darmową opcją. Ich długość można dostosować do kondycji i stopniowo zwiększać intensywność treningów. Trzeba uważać tylko na jedno, by pokazywane ćwiczenia były wykonywane prawidłowo. Jeżeli tak nie będzie, może to powodować groźne kontuzje. Nie każda trenerka internetowa ma taki sam zasób wiedzy i doświadczenia. Warto zwracać uwagę nie tylko na ich popularność, ale przede wszystkim opinie, jakimi się cieszy pośród osób, które razem z nią ćwiczą. 

Ruch z niedrogimi gadżetami 

Wystarczy zakupić sobie hantle, na początek nawet o wadze 1 kg, by zacząć ćwiczyć siłowo. Jeżeli nie masz w domu tego typu sprzętu, to wystarczą na początek dwie butelki wypełnione wodą. W podobny sposób można stworzyć własne obciążniki na kostki, by móc podczas treningów spalać więcej kalorii i zarazem budować mięśnie. W domu można także skakać na skakance czy też ćwiczyć z gumami oporowymi. To niedrogie akcesoria, podobnie jak mata do ćwiczeń. Wcale także nie trzeba mieć specjalnego zestawu strojów do aktywności fizycznej. Wystarczy zwykłe leginsy i koszulka, a u kobiet stanik sportowy, który będzie dobrze podtrzymywał biust. Jeżeli masz w domu więcej miejsca, być może zdecydujesz się kupić dodatkowo orbitreka lub bieżnię. 

Darmowe formy ruchu poza domem? 

Najpopularniejsze to rower i bieganie. Są one niezwykle przyjemne, zwłaszcza podczas ładnej pogody. Jeżeli z jakichś powodów te dwie aktywności ci nie odpowiadają, być może spodobają ci się długie spacery. Ciekawą opcją dla tych, którzy chcą poza siłownią realizować ćwiczenia, pozwalające na rozbudowywanie mięśni, są siłownie pod chmurką, które są darmowe i można je zobaczyć na coraz większej liczbie osiedli w Polsce. Ruch to jednak nie wszystko, tak jak wspomniano na początku. Kluczowe znaczenie będzie miała też zmiana nawyków żywieniowych. Jeżeli zależy nam na szybszych i wyraźniejszych efektach w kształtowaniu pięknej sylwetki, warto wspomagać się sprawdzonymi i bezpiecznymi suplementami, ale oczywiście nie jest to konieczne, aby osiągać dobre efekty.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.