Reklama [góra]


Kościół katolicki traci wiernych. Negatywny stosunek młodych do księży

Już 47 procent młodych ludzi ma negatywny stosunek do kościoła katolickiego w naszym kraju wynika z sondażu IBRiS  dla Rzeczpospolitej. 

Gazeta zapytała respondentów o ich stosunek do Kościoła Katolickiego. Według sondażu tylko wśród ludzi młodych (między 18. a 29. rokiem życia) nastawienie do Kościoła jest negatywne (47 proc.) lub neutralne (44 proc.). Pozytywne nastawienie deklaruje 9 proc. pytanych. 
Takie wyniki mogą być spowodowane między innymi ostatnim filmem telewizji TVN pod tytułem 
Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza w który opowiada o kardynale Stanisławie Dziwiszu (na zdjęciu). Z jednej strony to legendarny osobisty sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, u którego boku spędził kilkadziesiąt lat. Z drugiej, potężny hierarcha, szara eminencja, która potrafi zadbać o - specyficznie rozumiany - interes Kościoła. 
Także wtedy, gdy chodzi o sprawy dotyczące ofiar pedofilii. Marcin Gutowski, reporter "Czarno na białym" pokazuje to drugie, nieznane oblicze kardynała.

Badanie przeprowadzono w dniach 13-14 listopada 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.