Oddając krew ratujesz życie. Akcja krwiodawstwa w Gryfinie


W najbliższy czwartek, 26 listopada w Gryfinie będzie można oddać krew w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi. Akcja poboru krwi organizowana jest z okazji zbliżających się Dni Honorowego Krwiodawstwa, które przypadają na 22-26 listopada. 
Organizatorem akcji jest klub HDK PCK „Kropelka” działający przy PGE GiEK Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra. Inicjatywa pracowników PGE GiEK, tak ważna z punktu widzenia polskiej służby zdrowia i pacjentów, jest szczególnie cenna teraz, w czasach pandemii koronawirusa, kiedy dużo mniej dawców zgłasza się do regionalnych centrów krwiodawstwa.


Otwarta dla mieszkańców akcja HDK odbędzie się 26 listopada 2020 r. w godz. od 7:30 do 11:00 w Ekipowym Punkcie Poboru Krwi w Gryfinie przy ul. Bolesława Chrobrego 52. Zbiórka krwi odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.


Krew może każda osoba pełnoletnia, nie ma znaczenia grupa krwi, ani płeć. Każdorazowe pobranie krwi poprzedzone jest badaniami lekarskimi. Przeciwwskazaniami do zdania krwi są m.in. gorączka, schorzenia przewlekłe oraz niedobory odporności.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza