Sekret idealnego makijażu – jak dobrać odpowiedni pędzel?

Wybór najlepszego cienia, pudru czy doskonale dopełniającej całości szminki to tylko połowa sukcesu. Nawet najwyższej jakości kosmetyki nie zagwarantują zachwycającego efektu, jeśli zostaną niewłaściwie rozprowadzone na twarzy. Dlatego właśnie kilka pędzli do makijażu o różnorodnych funkcjach to niezbędne akcesoria w każdej kosmetyczce. Jak wybrać pędzel do makijażu? 

Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z makijażem, warto na początek skupić się na podstawowym rozróżnieniu, czyli na dwóch rodzajach włosia wykorzystywanego do produkcji pędzli. Akcesoria wykonane z włosia naturalnego (kozy, sobola, kucyka lub wiewiórki) charakteryzują się delikatnością i sprężystością, a ich porowata struktura znakomicie pochłania sypkie pigmenty i przenosi je na skórę. Dlatego świetnie sprawdzą się one do rozcierania sproszkowanych kosmetyków. Z kolei pędzle wykonane z włosia syntetycznego nie mają porowatości, dzięki czemu łatwiej aplikować nimi kremy, podkłady czy korektory. Co ważne, nowoczesne włoski syntetyczne coraz częściej tak doskonale imitują naturalne, że można nimi rozprowadzać również produkty sypkie. 


5 pędzli, które powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce 

Kompletując swój zestaw pędzli należy pamiętać o tym, że każdy z nich, w zależności od tego za jaki obszar twarzy odpowiada, wygląda i funkcjonuje nieco inaczej. Dlatego właśnie polska marka Hulu stworzyła bogatą ofertę akcesoriów, dzięki którym codzienny makijaż staje się prostszy, przyjemniejszy i komfortowy, a efekty bardziej zadowalające. Pędzle, na które powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę, to przede wszystkim: 

1. Pędzel do pudru 
Zazwyczaj jest dość gruby, jego włoski układają się w półokrągły kształt, a po bokach są lekko ścięte. Przed nałożeniem pudru należy oczyścić twarz z nadmiaru sebum, na przykład za pomocą ręcznika papierowego, a następnie aplikować kosmetyk z góry na dół. 

2. Pędzel do cieni 
Pędzel do cieni ma zazwyczaj długi trzonek oraz równo obcięte i nieodstające włoski. Produkt do malowania oczu można przed aplikacją odrobinę zwilżyć, by nałożony cień wyglądał jak linia namalowana kredką do oczu. 

3. Pędzel do brwi 
Ten pędzelek powinien być sztywny, płaski, skośnie przycięty. Dzięki niemu będziesz mogła nakładać na brwi cienie, profilować je, a także wyrównywać ich asymetryczność. 

4. Pędzel do różu 
Ma nieco krótszy trzonek niż pędzel do pudru, a po ściśnięciu układa się w półokrągłą linię. Zazwyczaj pędzel do różu ma kształt płaski lub lekko zaokrąglony. 

5. Pędzel do szminki 
Pędzel do ust ma włoski o nieco mniejszej grubości niż ten do cieni. Aby precyzyjnie umalować nim usta, należy rozpocząć od środka i delikatnymi ruchami przesuwać się w stronę kącików warg. 

Produkty marki Hulu to profesjonalne narzędzia do makijażu, które zaspokoją potrzeby zarówno najbardziej wymagających specjalistek, jak i kobiet, które dopiero próbują swoich sił w domowym zaciszu. Pędzelki tworzone są z wysokiej jakości składników, mają kształt perfekcyjnie dopasowany do swojej funkcji, sprawdzają się do aplikowania różnego rodzaju kosmetyków, a do tego są powszechnie dostępne w atrakcyjnej cenie. Jeszcze dziś wejdź do świata cenionych przez klientki akcesoriów i stwórz swój wymarzony makijaż: makeup.pl/brand/444937
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza