Pożyczka gotówkowa ranking - gdzie znaleźć najtańszą pożyczkę?


Każdy czasem potrzebuje dodatkowej gotówki, ale nie każdy ma odpowiednio dużo oszczędności oraz nie każdy może pozwolić sobie na to, aby pożyczyć środki od rodziny. Bez względu na to, do czego potrzebne Ci są pieniądze, powinieneś zorientować się, gdzie masz szansę na korzystną ofertę pożyczki gotówkowej. 

Jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać pożyczkę? Sprawdź nasz ranking aktualnie dostępnych ofert pożyczki na https://www.totalmoney.pl/pozyczki-online

Czym jest pożyczka? 

Pożyczka gotówkowa to zobowiązanie, które zaciąga klient, wiedząc, że będzie musiał oddać pieniądze wraz z dodatkowymi opłatami, które naliczy instytucja pożyczająca środki. Co istotne, pożyczki może udzielić nie tylko bank. Pożyczka gotówkowa zadłużonych może być udzielona również przez instytucję pozabankową i w praktyce najczęściej właśnie tak jest. Ta forma użyczenia środków pieniężnych nie jest celowa. Pożyczając środki, nie musisz określać, na co zostaną one spożytkowane. 

Gdzie się zaciąga pożyczki? 

Jak wspomniano wyżej, pożyczki mogą być udzielane przez wiele podmiotów. Zasadniczo nawet osoba fizyczna może zostać pożyczkodawcą, jednak najczęściej mamy do czynienia z pożyczkami udzielanymi przez banki oraz instytucje pozabankowe. Co więcej, pożyczanie od osób fizycznych jest obarczone znacznie większym ryzykiem, niż korzystanie z usług wyspecjalizowanych firm pożyczkowych, dlatego warto w pierwszej kolejności postawić na pomoc ze strony profesjonalistów. 

Aby uzyskać świadczenie, należy złożyć odpowiedni wniosek w formie fizycznej w banku lub za pośrednictwem internetu. Obydwie te formy mają szereg zwolenników oraz przeciwników, jednak niezaprzeczalnie więcej osób decyduje się na pożyczki online. Pożyczka gotówkowa online dostępna jest od ręki oraz na bardzo prostych zasadach. Często ubieganie się o nią nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut, a krótki czas rozpatrzenia wniosku powoduje, że masz szansę mieć środki na koncie już nawet następnego dnia. 

Jak się zaciąga pożyczkę? 

Co do zasady, pożyczka gotówkowa online, jak i ta udzielana w placówce - powyżej kwoty tysiąca złotych wymaga formy pisemnej. W celu uzyskania świadczenia, niezbędne jest zatem podpisanie umowy z pożyczkodawcą. Aby uzyskać środki pieniężne, trzeba uzupełnić stosowny formularz o dane osobowe, a w przypadku wyższych kwot pożyczkodawca może również oczekiwać dokumentów potwierdzających zatrudnienie bądź dochody. Szczegółowy zakres niezbędnych dokumentów można zazwyczaj znaleźć na stronie instytucji, która ma udzielić świadczenia. 

Jeśli zaś chodzi o pożyczki gotówkowe online, potwierdzenie tożsamości odbywa się tam nieco inaczej. W większości przypadków należy dokonać przelewu weryfikacyjnego z numeru konta przypisanego do osoby, która chce skorzystać z pożyczki. Dzięki temu instytucja pozabankowa lub bank wiedzą, że nie mają do czynienia z próbą wyłudzenia. Warunkiem koniecznym jest jednak to, by pożyczkobiorca był właścicielem konta, który podaje we wniosku o pożyczkę. Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń zaciągana w sieci nie wymaga nawet wychodzenia z domu. 

Czy możliwa jest pożyczka bez zaświadczeń? 

Wiele pożyczek na znaczne kwoty wymaga od kredytobiorcy przedstawienia określonego zaświadczenia o zarobkach lub zatrudnieniu. Jednak zdarza się, że z różnych względów nie chcesz lub nie masz możliwości przedstawiać stosownej dokumentacji. Warto wiedzieć jednak, że najtańsza pożyczka gotówkowa wcale nie musi oznaczać kłopotliwego kompletowania wielu dokumentów. 

Instytucje pozabankowe nie są związane regulacjami prawa bankowego, a co za tym idzie - żaden przepis nie narzuca na nie konieczności pozyskiwania wyżej wskazanych zaświadczeń od klienta. Wymagania, jakie narzuca instytucja pozabankowa, są dużo mniej restrykcyjne. Uzyskanie pożyczki bez zaświadczeń jest więc jak najbardziej możliwe. Zwykle w takich przypadkach zaświadczenie zastępowane jest przez oświadczenie składane we wniosku przez pożyczkobiorcę. 

Czy zadłużeni mają szansę na pożyczkę? 

Jako że pozabankowe instytucje udzielające pożyczek nie są związane regulacjami prawa bankowego - nie mają także obowiązku sprawdzania tak zwanego scoringu w BIK. Co za tym idzie - osoba, która posiada już jakieś niespłacone zobowiązania, może uzyskać pożyczkę. To doskonała alternatywa dla tych, którzy z pewnych względów nie spłacali niektórych zobowiązań w terminie. Jednocześnie, jeśli potencjalny pożyczkobiorca wie, że wynikało to z przyczyn od niego niezależnych i jest w stanie udźwignąć kolejne zobowiązanie - instytucje pozabankowe mogą być doskonałym rozwiązaniem sytuacji. 

Pożyczka gotówkowa – ranking 

Jeśli zastanawiasz się, czy pożyczka gotówkowa jest dla Ciebie, ranking banków może nie okazać się pomocny. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie poszukanie oferty pośród propozycji firm pozabankowych, których dostępna jest szybka pożyczka gotówkowa. Gdzie najtaniej weźmiesz pożyczkę? Szukaj ofert, w których pierwsza chwilówka jest za darmo. Takie opcje znajdziesz w: 

Vivus, 
Lew Pożyczka, 
Niewielka Pożyczka, 
Wonga.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza