Reklama [góra]


Odkrywaj region. Z tarasu widokowego zobaczysz piękny krajobraz Doliny Dolnej Odry [foto]


Piękny krajobraz Doliny Dolnej Odry można podziwiać z tarasu widokowego, który powstał na Słowiańskiej Górze w Widuchowej. 

Taras jest wysoki na blisko 10 metrów, widać z niego Międzyodrze, czyli miejsce gdzie rzeka rozwidla się. Z drugiej strony widzimy panoramę Widuchowej. Taras został wybudowany na Słowiańskiej Górze na wysokości 72 metrów. 

Choć to miejsce nie zostało jeszcze oficjalnie otwarte, codziennie przyjeżdża tu wiele osób i turystów.  Projekt został realizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Wieża jest jednym z elementów wartego 2,5 mln euro projektu "Zrównoważona turystyka w Unikalnej Dolinie Dolnej Odry".

Jak dojechać na taras widokowy? 

Będąc w Widuchowej, na ostrym zakręcie z drogi krajowej nr 31 skręcamy w ulicę Grunwaldzką a następnie po około 300 metrach w prawo w ulicę Ogrodową. Przy kolejnym rozwidleniu skręcamy w prawo w ulicę Zieloną, jedziemy nią do momentu gdy skończy się droga asfaltowa, wraz z końcem asfaltu zobaczymy leśną drogę w lewo. Tą drogą musimy przejść około 1 kilometra i tak dojdziemy do tarasu. 
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.