Przygraniczna galeria handlowa jest czynna. Kiedy można wjechać do Niemiec bez testu?


W Polsce rząd zdecydował o zamknięciu galerii handlowych. Takich obostrzeń nie mają z kolei nasi przygraniczni sąsiedzi. Co więcej, do popularnego centrum handlowego Oder Center w Schwedt możemy jechać i robić zakupy bez konieczności posiadania testu na koronawirusa. 

W październiku z powodu pandemii koronawiursa Niemcy zaostrzyli restrykcje. I tak wjeżdżający z terenów i krajów zagrożonych (w tym z Polski) musieli posiadać aktualny wynik test na covid-19 lub odbyć kwarantannę. Wyjątkiem byli pracownicy transgraniczni. Znacznie dalej z wyjątkami poszedł rząd Brandenburgii, landu, który graniczy z powiatem gryfińskim. 

Do 30 listopada została przedłużona obowiązująca ustawa umożliwiająca na wjazd na teren landu do 24 godzin bez żadnych ograniczeń, konieczności odbycia kwarantanny oraz posiadania negatywnego testu na covid-19. Informację, za pośrednictwem mediów społecznościowych udostępniło centrum handlowe Oder Center, co oznacza, że bez problemu możemy jechać na zakupy do naszych zachodnich sąsiadów. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza