Siekierkowski Cmentarz Wojenny w Starych Łysogórkach ukwiecony. Zobacz zdjęcia z drona [foto] [video]

 


Sporo osób 11 listopada w Święto Niepodległości odwiedziło Cmentarz Wojenny w Starych Łysogórkach (gmina Mieszkowice). W ostatnich dniach na nekropolię trafiło tysiące chryzantem. 

We wtorek pisaliśmy o trzech tysiącach chryzantem, które przyjechały tirem, kwiaty pojawiły się na każdym żołnierskim grobie. Wcześniej kwiaty przekazała gmina Widuchowa oraz KGW Szafir. Dodatkowo w ostatnich dniach trwała akcja zbierania kwiatów i zniczy zorganizowana przez lokalnych samorządowców i mieszkańców. 

Przy pomniku na którym znajdują się dwa grunwaldzkie miecze, żagle symbolizujące przeprawę przez Odrę, i stojącą postać kobiety - matki z dzieckiem symbolizująca powrót ziem nadodrzańskich do Polski, powstała kwietna biało - czerwona flaga. 

Kwiaty pojawiły się na grobach oraz w pobliskim lapidarium. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych za pomocą naszego drona. 


Więcej o cmentarzu można znaleźć w naszej wcześniejszej publikacji Tutaj spoczywają bohaterowie. Cmentarz Siekierkowski widziany kamerą drona
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza