Szpital w Gryfinie będzie wyłącznie dla chorych na covid-19


Decyzją wojewody zachodniopomorskiego Szpital Powiatowy w Gryfinie będzie musiał zapewnić 32 łózka dla zakażonych koronawiursem i 4 łóżka w izolacji dla podejrzanych zakażeniem. 

To oznacza, że placówka będzie wyłącznie przeznaczona dla pacjentów z koronawirusem i stanie się szpitalem zakaźnym. Decyzja ma zacząć obowiązywać od 5 listopada. 

W całym województwie liczba łóżek "covidowych" wzrośnie do 1208. Zwiększona została również liczba miejsc w izolatoriach, do 635. 

Wojewoda wydał także decyzje dotyczące utworzenia kolejnych izolatoriów: w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Kołobrzegu (170 pokoi, 365 miejsc) oraz w Świnoujściu - w Sanatoriach Swarożyc (14 pokoi, 37 miejsc) i Trzygłów (27 pokoi, 43 miejsca). To kolejne miejsca (po izolatorium w Białogardzie i w Mielnie), gdzie leczeni będą pacjenci z lżejszym przebiegiem SARS-CoV-2, którzy nie muszą być hospitalizowani, a z różnych powodów (np. zamieszkiwanie z osobami starszymi) nie mogą przebywać w izolacji domowej. Koszty pobytu w izolatoriach finansowane są przez NFZ. Pacjentów do izolatoriów kierować mogą szpitale oraz lekarze POZ. We wszystkich izolatoriach w naszym województwie aktualnie jest 635 miejsc, z czego zajętych jest 29.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza