Reklama [góra]


Auto uderzyło w drzewo. Zginął pasażer. Kierowca odpowie za spowodowanie wypadku.Samochód marki Volkswagen uderzył w drzewo, w środku podróżowały dwie osoby. W wyniku rozległych wielomiejscowych obrażeń śmierć na miejscu poniósł pasażer pojazdu. Kierowca odpowie przed sądem. 

Do wypadku doszło 23 maja 2020 roku na drodze powiatowej w okolicy miejscowości Karsko w gminie Nowogórdek Pomorski. 

Na podstawie zgromadzonego w toku śledztwa materiału dowodowego ustalono iż w dniu 23 maja 2020r. podejrzany wspólnie z kolegą jechał samochodem marki Volkswagen. Około godz. 22:00, jadąc drogą powiatową nr 2116Z w okolicy Karska, podejrzany nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachował szczególnej ostrożności i nie dostosował prędkości i techniki jazdy do zaistniałych warunków drogowych, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Podejrzany w chwili wypadku był trzeźwy.

W toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. Te środki zapobiegawcze były również stosowane w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu. 

Podejrzany (lat 42) nie był wcześniej karany sądownie, w toku śledztwa przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania korespondujące z ustaleniami faktycznymi poczynionymi w toku postępowania.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, na podstawie art. 177 § 2 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.