Reklama [góra]


Chojna - atrakcja wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania. Zwiedzaj online!


Pierwsza wirtualna wycieczka po Euroregionie Pomerania umożliwia zwiedzenie wielu miejsc z naszego regionu, m.in. Kościoła Mariackiego w Chojnie, samego miasta Chojna, Kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Czachowie czy Doliny Miłości. Wszystkie te miejsca i wiele innych atrakcji polsko-niemieckiego pogranicza można już zwiedzać przez internet, wchodząc na stronę pomerania360.eu

W serwisie internetowym pomerania360.eu przygotowana została wirtualna wycieczka po Euroregionie Pomerania. Wchodząc na stronę, można zobaczyć około 120 najbardziej ciekawych dla turystów miejsc zlokalizowanych na pograniczu Polski i Niemiec. Wśród nich wiele punktów mieści się w naszym regionie, dlatego zarówno Chojna, jak i okoliczne atrakcje są teraz dostępne do wirtualnego zwiedzania z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy wejść na stronę z wycieczką online i oglądać kolejne atrakcje, poruszając myszką lub używając panelu nawigacji na ekranie telefonu. 

Od strony technicznej wirtualna wycieczka stanowi wiele połączonych panoram 360°, które wykonywane były z powietrza oraz z poziomu wzroku ludzkiego. Dodatkowo zdjęcia panoramiczne wzbogacone zostały o informacje tekstowe oraz nagrania audio, dzięki którym wirtualny turysta może poznać najważniejsze ciekawostki dotyczące danego miejsca. Osoby pracujące przy projekcie zadbały także o dodatkowe opcje, takie jak tryb kontrastu, możliwość włączenia powiększonej czcionki czy tryb pełnoekranowy. Wszystko to pozwala poznawać Euroregion Pomerania wygodnie, bezpiecznie i bez ograniczeń. 

Jak mówi Wojciech Heliński z Forum Turystyki Regionów, podczas przygotowywania wirtualnej wycieczki twórcom zależało na tym, by pokazać, że nawet w czasie pandemii możliwe jest podróżowanie. Wycieczka online została zaprojektowana w taki sposób, że prezentowane budynki można oglądać od środka, podziwiając wystawy w muzeach czy wnętrza kościołów. Z kolei dzięki przyjęciu perspektywy z lotu ptaku można przyjrzeć się obszarom chronionym i rozlewiskom, ale też miastom i wsiom. Można znaleźć się w miejscach trudno dostępnych drogą lądową, błyskawicznie podróżować od jednej miejscowości do następnej, a także przekraczać wirtualnie granicę polsko-niemiecką. 

Strona pomerania360.eu jest też miejscem, gdzie podawane są aktualne informacje na temat sytuacji epidemiologicznej w obu krajach: Polsce i Niemczech. 

Zebranie materiałów do wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania zajęło 5 miesięcy. Do jej stworzenia wykorzystano ponad 3 tys. fotografii, które zostały wykonane specjalnie na potrzeby realizacji projektu przy użyciu profesjonalnego sprzętu fotograficznego – w tym drona do zdjęć z powietrza i statywu z głowicą panoramiczną do fotografowania z ziemi. Mapę wirtualnej wycieczki tworzy 80 panoram wykonanych z ziemi i 40 zrobionych z lotu ptaka. Więcej informacji o tym, co znajdziemy na stronie i jak wirtualnie spacerować można przeczytać na stronie: www.wygranaonline.com/wirtualna-wycieczka-po-euroregionie-pomerania

Wojciech Heliński wyjaśnia, że celem projektu było jednocześnie wykazanie, że promocja turystyki jest możliwa nawet w tak trudnych czasach jak obecne. Z pomocą przychodzi na pewno nowoczesna technika, która pozwala przygotować się do prawdziwych wycieczek w różne piękne miejsca – oby, jak dodaje Heliński, w bliskiej już przyszłości. 

Serwis internetowy pomerania360.eu, na którym udostępniona została wirtualna wycieczka po Euroregionie Pomerania, stanowi element projektu „Wirtualne podróże wzdłuż Odry i wokół Zalewu Szczecińskiego”. Realizacja tego projektu przebiega w ramach „Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska”. Stowarzyszenie Forum Turystyki Regionów ze Szczecina jest liderem projektu, natomiast Förder - und Entwicklungsgesellschaft Vorpommern - Greifswald mbH z Pasewalku jest jego partnerem ze strony niemieckiej. 

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wspaniale prezentuje się gmina Chojna, nasza Dolina Miłości, Kościół Mariacki w Chojnie, ale też inne atrakcje regionu, zapraszamy do wirtualnej wycieczki. Wstęp bezpłatny! 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.