Mikołaj z lasu. Uczniowie i leśnicy tworzyli makiety zimowego lasu


W ramach projektu „Las idzie do szkoły”, zorganizowanego przez Nadleśnictwo Gryfino (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) przy wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, uczniowie szkoły działającej przy Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Zdroje" (należącej do Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie) tworzyli makiety zimowego lasu.

- Z naturalnych materiałów przekazanych przez nadleśnictwo powstawały prawdziwe cuda, symbolizujące leśne scenerie zatopione w zimowym uśpieniu. W nagrodę za wykreowanie niezwykłych dzieł, talenty plastyczne i chęci, uczniowie i opiekunowie zostali nagrodzeni upominkami. To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia wspólna lekcja przyrody, jaką w ramach stałej współpracy nasze nadleśnictwo prowadzi od lat ze szkołami działającymi przy szczecińskich szpitalach – mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.

Na ręce Pani Justyny Krakowiak-Misiuna - dyrektor Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie przekazana została również wielka paczka od napotkanego w lesie Świętego Mikołaja, zawierająca mnóstwo przyborów i materiałów szkolnych, niezbędnych uczniom do kolejnych wspaniałych plastycznych dokonań.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza