Miliony dla naszych samorządów z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych490 mln 475 tys. 808 zł dla woj. zachodniopomorskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tym 188 mln 475 tys. 808 zł w ramach części wnioskowej. Do samorządów w całej Polsce trafi w sumie 12 mld złotych. Sprawdzamy, które samorządy z powiatu gryfińskiego i myśliborskiego mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk pieniędzy. 

- Takiego wsparcia rządu dla samorządów do tej pory nie było – zaznaczył wojewoda Zbigniew Bogucki. - Rozłożenie inwestycji dofinansowanych w ramach funduszu pokazuje, że mamy do czynienia z polityką zrównoważonego rozwoju. Pomoc trafia wszędzie, również do najmniejszych gmin.

Głównym celem programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Do województwa zachodniopomorskiego trafi z budżetu państwa w sumie ponad 490 mln zł. A to nie koniec, bo przed nami drugi nabór w części konkursowej.

O tym, ile środków trafi do województwa zachodniopomorskiego w ramach części konkursowej poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas rozstrzygnięcia konkursu. To kolejne pieniądze dla naszego regionu. Latem, dzięki środkom przekazanym w ramach pierwszego etapu programu przekazano środki wszystkim gminom i powiatom.

Beneficjenci z naszego regionu - powiat gryfiński 

Gmina Banie otrzyma blisko 4 miliony złotych na modernizację budynku celu zapewnienia opieki przedszkolnej i żłobkowej i przyłączenie go do istniejącego przedszkola. Gmina Chojna otrzyma 8,5 miliona złotych na przebudowę, termomodernizację, remont obiektu wraz z adaptacją nieużytkowanej części poddasza Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie. Gmina Gryfino otrzyma ponad 8 milionów złotych na dwa projekty - ścieżkę rowerowa łącząca Wełtyń ze Strefą Przemysłową w Gardnie oraz budowę niskoenergetycznego przedszkola z oddziałem żłobkowym w Gryfinie wraz z zagospodarowaniem terenu. Nowoczesny technologicznie obiekt, zasilany będzie przez niekonwencjonalne źródła energii. Gmina Mieszkowice otrzyma 1,7 miliona złotych na rozbudowę przedszkola samorządowego w Mieszkowicach przy ul. Willowej. Gmina Moryń pozyskała 430 tys. złotych na zakup beczki asenizacyjnej. Gmina Stare Czarnowo otrzyma 555 tys. zł na budowę sieci kanalizacji sanitarnej, grafitacyjno-tłocznej wraz z przepompownią ścieków sanitarnych w miejscowości Kołbacz. Gmina Trzcińsko Zdrój za 600 tys. złotych przebuduje nawierzchnie drogi gminnej wraz z przyłączem kanalizacyjnym przy ul. Mickiewicza

Beneficjenci z naszego regionu - powiat myśliborski

Gmina Barlinek otrzyma 700 tys. złotych na budowę parkingu przy ul. Szpitalnej w Barlinku ( 71 miejsc parkingowych wraz z odwodnieniem). Gmina Myślibórz chce za 2 miliony złotych wybudować pięć boisk przy szkołach i osiedlach. Gmina Nowogródek Pomorski pozyskała nieco ponad 1,8 milionów złotych na modernizację dróg gminnych. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza