29. Finał WOŚP odbędzię się 31 stycznia. Jurek Owsiak przedstawił szczegóły


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. 

Za zebrane środki Fundacja kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Pomimo przedłużenia obostrzeń związanych z pandemią, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy utrzymuje termin 29. Finału czyli 31 stycznia.

- Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie! Centrum tego orkiestrowego świata stworzymy w samym sercu Warszawy, skąd prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, dzięki której poinformujemy o efektach zbiórki funduszy na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy. Nasze studio zorganizujemy tak jak zrobiła to Telewizja Polska organizując zabawę sylwestrową (i bez wynajętych statystów!) - a nawet z jeszcze lepszym zabezpieczeniem medycznym, bo mamy ogromne doświadczenie tworzenia od 20 lat szpitala polowego na naszym festiwalu Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) i szkolenia od ponad 20 lat w udzielaniu pierwszej pomocy Pokojowy Patrol! - podaje w swoim wpisie Jurek Owsiak.

fot. WOŚP
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza