Burmistrz chce wspomóc przedsiębiorców i wprowadza obniżkę czynszówBurmistrz Cedyni Adam Zarzycki wydał zarządzenie w sprawie szczególnej formy udzielania pomocy dla przedsiębiorców poprzez wprowadzenie zasad czasowego obniżenia czynszów najmu lub dzierżawy gminnych nieruchomości. 

W gminie Cedynia funkcjonuje jedno z największych przygranicznych targowisk w Polsce. Przedsiębiorcy żyją głównie z klientów z Niemiec. Większość stoisk handlowych oraz usługowych w Osinowie Dolnym jest zamkniętych z powodu obostrzeń na granicy. O ciężkiej sytuacji przedsiębiorców pisaliśmy w artykule Nie ma klientów z Niemiec - nie ma życia. Ciężki czas dla przygranicznych przedsiębiorców.

Burmistrz wydał zarządzenie, które wprowadza na okres dwóch miesięcy możliwość obniżenia czynszu najmu lub dzierżawy za nieruchomości gminne do 50%. Powodem jest ograniczeniem prowadzenia przez najemców lub dzierżawców działalności gospodarczej z uwagi na ogłoszenie przez Władze Państwowe na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Przedsiębiorcy, którzy chcą obniżyć czynsz w styczniu oraz w lutym muszą złożyć wniosek do Urzędu Miejskiego. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza