Niemcy przedłużają i zaostrzają ograniczenia

Zgodnie z przewidywaniami trwający w Niemczech od połowy grudnia twardy lockdown został przedłużony do końca stycznia. 

Wstępnie, twarde ograniczenia u naszych zachodnich sąsiadów miały trwać do 10 stycznia. Wczoraj (tj. we wtorek 5 stycznia) rząd federalny i rządy krajów związkowych zgodziły się na przedłużenie lockdownu podczas obrad w Berlinie. 

W ubiegłym tygodniu liczba zachorowań na covid-19 przekroczyła 30 tysięcy. Przedłużenie ograniczeń oznacza, że uczniowie nie wrócą do szkół i przedszkoli. Rozszerzone natomiast mają zostać ograniczenia dotyczące kontaktów. Zasięg przemieszczania się powinien zostać ograniczony do 15 kilometrów wokół miejsca zamieszkania, powinno to dotyczyć powiatów w których w ciągu siedmiu dni występowało ponad 200 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Od teraz członkowie jednego gospodarstwa będą mogli spotkać się z maksymalnie jedną osobą (wcześniej można było się spotykać w grupie maksymalnie 5-cio osobowej). Przyjeżdzający do Niemiec z krajów o wysokim wskaźniku zachorowań na koronawiursa będą musieli mieć negatywny wynik testu lub odbyć kwarantannę. 

Każdy kraj związkowy ma wydać instrukcje dotyczące przyjazdów zagranicznych. Policja zapowiada zwiększenie mobilnych kontroli na terenach transgranicznych. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza