Badanie techniczne pojazdu - wykonasz je w Stacji Kontroli Pojazdów Piotrowski w Chojnie


Pojazdy poruszające się po drogach muszą przechodzić okresowo badanie techniczne. Przeprowadza się je na Stacji Kontroli Pojazdów. Głównie polega ono na kontroli stanu technicznego pojazdu, czyli bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. 

Badanie techniczne należy wykonywać raz w roku. Dla nowych aut przewidziano dłuższy okres — pierwsze badanie po 3 latach, kolejne po 2, a następne już co rok. Jeśli samochód ma instalację gazową, zawsze przechodzi badanie co rok.

W Stacji Kontroli Pojazdów znajdującej się przy Auto Serwisie Piotrowscy na ulicy Kościuszki 11 w Chojnie, wizyta odbywa się w przyjaznej atmosferze. W kilkanaście minut uprawniony diagnosta sprawdzi nasze auto lub motocykl. 

Co jest sprawdzane podczas badania technicznego?


Tzw. przegląd samochodu składa się z trzech części. Pierwsza to identyfikacja pojazdu, podczas której potwierdza się zgodność numeru VIN z dokumentami. Następnie mamy kontrolę dodatkowego wyposażenia, np. instalacji LPG lub haka i kontrolę stanu te technicznego podzespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo użytkowania pojazdu.

Samochód podczas badania technicznego jest kontrolowany przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa i przestrzegania norm ochrony środowiska, natomiast mniej w zakresie ogólnej sprawności.

Diagnosta sprawdza oświetlenie zewnętrzne, działanie wycieraczek i spryskiwaczy, ogumienie, układ hamulcowy (siłę i równomierność hamowania), układ amortyzacji, układ jezdny (kontrola luzów), nadwozie, szczelność i kompletność układu wydechowego, wycieki z pojazdów, emisję spalin i wyposażenie obowiązkowe. 

Stacja Kontroli Pojazdów w Chojnie przy ulicy Kościuszki 11 jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00 oraz w soboty w godzinach 8:00 - 14:00. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza