Jan Bednarek i Maciej Mateńko - dwóch kandydatów do foletu prezesa ZZPN [video]


Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej to organizacja, która zrzesza amatorskie kluby i organizuje rozgrywki piłkarskie w naszym województwie. W tym roku odbędą się wybory prezesa ZZPN, zapowiada się ciekawa walka. 

Związkiem od ponad 17 lat rządzi Jan Bednarek, który właśnie ogłosił kolejny start w nadchodzących wyborach. Tym razem wieloletni prezes doczekał się rywala, swoje aspiracje do kierowania ZZPN zgłosił Maciej Mateńko. 

Bednarek stoi na czele ZZPN od 2004 roku, jest również wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej do spraw piłki amatorskiej. W latach 2005 - 2007 był posłem na Sejm RP, wcześniej był również radnym Sejmiku Województwa. Przez blisko sześć lat był w partii Samooborona Andrzeja Leppera. Z wykształcenia jest technikiem instalacji sanitarnych. 


Maciej Mateńko to szczeciński trener, który ma liczne sukcesy. Szanowany szkoleniowiec w niedalekiej przeszłości zdobywał liczne medale mistrzostw Polski. Jeszcze kilka dni temu pełnił funkcję trenera edukatora w Mobilnej Akademii Młodych Orłów (AMO), po tym jak zapowiedział swój start w wyborach na prezesa ZZPN... Polski Związek Piłki Nożnej rozwiązał z nim umowę i zwolnił. 

Wybory odbędą się 21 maja, jednak już do 21 marca kluby muszą podjąć decyzję o zgłoszeniu swoich delegatów, do końca miesiąca muszą być zarejestrowani do udziału w wyborach. Poniżej publikujemy oświadczenia Jana Bednaka i materiał Macieja Mateńko. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza