Droga jak szwajcarski ser. Sprawa wraca co roku jak bumerang...

Tradycyjnie, jak co roku, wraca jak bumerang sprawa "dziurawych" dróg na kilku ulicach w Chojnie. Po okresie jesienno - zimowym mieszkańcom kilku ulic przydałyby się auta terenowe. Niestety nie mamy dla nich dobrych wieści... 

Ulice Owocowa, Jodłowa czy Curie-Skłodowskiej to miejsca gdzie w ostatnich latach wybudowano wiele nowych domów jednorodzinnych. Większość gruntów była sprzedawana przez prywatnych właścicieli. Elementem łączącym te trzy ulice jest fakt, że są one w zarządzie powiatu. Nie do końca widomo dlaczego trafiły się akurat powiatowi... Kolejny wspólny mianownik to stan nawierzchni.

Niestety dla mieszkańców nie mamy dobrych wieści, w tym roku na pewno nie będzie tu żadnego remontu, w najbliższych latach te drogi też nie są priorytetem. Będzie jednak ich doraźna naprawa... 

- Wspomniane ulice posiadają nieutwardzoną nawierzchnię i tak jak co roku, także i w tym, dokonana zostanie ich bieżąca naprawa w okresie wiosenno-letnim - informuje nas Arkadiusz Durma ze Starostwa Powiatowego w Gryfinie i dodaje - w gminie Chojna realizowana jest obecnie przebudowa drogi w Naroście i na dzień dzisiejszy, inne inwestycje na drogach powiatowych w Chojnie w bieżącym roku, nie są planowane. Zwiększone wydatki na zimowe utrzymanie spowodowały, że część z naszych planów inwestycyjnych na ten rok będzie musiała ulec zmianie.

Problem również na drogach gminnych 

Podobne "grzęzawisko" mają mieszkańcy ulicy Sosnowej na tzw. "lotnisku". Powstaje tam nowe osiedle domów jednorodzinnych. Tutaj jednak grunty sprzedawała gmina. W pierwszym rzędzie powstało już kilka domów, budują się kolejne a mieszkańcy zaczęli dopytywać o drogę z prawdziwego zdarzenia. Grunty w tym miejscu były jednymi z najdroższych jeżeli chodzi o budownictwo jednorodzinne. 

Nie wszędzie jest "dziurawo". W tym roku gmina wspólnie z mieszkańcami naprawiła drogę na ulicy Czereśniowej. Samorząd kupił materiał a mieszkańcy sfinansowali ułożenie drogi z płyt betonowych. O tej współpracy pisaliśmy w artykule Gmina kupiła materiał a mieszkańcy sami muszą wyremontować drogę.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza