Kolejny nielegalny salon gier zamknięty [video]


Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowe Administracji Skarbowej zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w Barlinku. W skontrolowanym lokalu zabezpieczono komputery wykorzystywane do nielegalnych gier online i 407 zł w gotówce.

Akcja miała miejsce 25 lutego. Postawiono zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych prowadzącej lokal kobiecie, obywatelce Ukrainy. Działania realizowano wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu przeszukali lokal w centrum Barlinka, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono 11 komputerów wykorzystywanych do urządzania gier online. Zabezpieczono również monitoring wraz z modemem i 3 kamerami, telefon komórkowy oraz gotówkę w wysokości 407 zł. Na miejscu zastano 3 graczy oraz osobę prowadzącą lokal. Wszystkie osoby zostały przesłuchane na okoliczność udziału w nielegalnych grach hazardowych. 

Kobiecie prowadzącej lokal (obywatelce Ukrainy) postawiono zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych. Przeszukano jej mieszkanie w poszukiwaniu dowodów zatrudnienia i prowadzenia działalności. W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz 6 funkcjonariuszy Policji. Nielegalne automaty zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za urządzanie gier hazardowych grożą wysokie kary finansowe oraz pozbawienia wolności.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza