Kosztowne leczenie może uratować nogę Pana Wiesława z ChojnyKosztowna operacja w austriackiej klinice jest szansą na uratowanie nogi Wiesława Toczko, mieszkańca Chojny. Na portalu zrzutka.pl uruchomiona została zbiórka pieniędzy.

Pan Wiesław w 1995 roku uległ wypadkowi i doznał skomplikowanego złamania kości udowej z przemieszczeniem. Podczas operacji kość zespolono aż 32 śrubami. Po roku ponownie doszło do złamania.

- Kolejna operacja, ból przetoka, codzienne zmiany opatrunków i dodatkowo zakażono mnie pałeczką ropy błękitnej. Jednak najgorsze miało dopiero nadejść. Kolejna diagnoza to masywne zapalenie stawów. Rozpocząłem leczenie: ozonowanie, stabilizator zewnętrzny, który wpija się w moje mięsnie, operacje i terapie hiperbaryczne . Infekcja zostaje pokonana. Ale zwykły upadek zabiera wszystko do czego doszedłem przez tyle lat. Przewróciłem się i koszmar powrócił.

Dzięki pomocy darczyńców i fundacji w 2019 roku mieszkaniec Chojny przeszedł kolejną skomplikowaną operację mającą uchronić przed amputacją nogi. Niestety nie dało to zadowalających efektów. 

Znajomi pana Wiesława znaleźli klinikę w Wiedniu, która podejmie się dalszego leczenia. Wstępny koszt oszacowano na około 200 tysięcy złotych. Akcję można wesprzeć na stronie zrzutka.pl [kliknij].
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza