Powrót do korzeni – projekt Tradycyjny Sad


W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 grupa uczniów SP2 w Chojnie klas IVa i IVb pod nazwą "Czarodziejskie czereśnie" wraz z opiekunami Izabelą Szkudlarek-Bąk i Renatą Janik po raz drugi bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Tradycyjny Sad”.

Projekt „Tradycyjny Sad” organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem projektu jest zachowanie bioróżnorodności Polski. Ten rok jest wyjątkowy ponieważ wiele działań w ramach projektu zostało przeniesionych do rzeczywistości wirtualnej.

"Tradycyjny Sad" to projekt edukacyjny skierowany do wszystkich szkół, stowarzyszeń zainteresowanych problematyką restytucji i promocji starych odmian drzew owocowych. Powrót do tradycji może być właśnie furtką do zdrowia młodego pokolenia w przyszłości.

Projekt "Tradycyjny Sad" to niezwykła szansa dla uczniów i nauczycieli na uczestniczenie w nowoczesnym przedsięwzięciu wychodzącym poza ramy nauczania programowego i pozwalającym na zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności.

Dzięki działaniom zawartym w projekcie społeczność szkolna pozna sadownicze dziedzictwo Polski dot. przywrócenia starych odmian drzew, tworząc m.in mini sad, który stanie się „ostoją” tradycyjnych, rodzimych gatunków czereśni.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza