Radni podjęli decyzję w sprawie szkół w Gogolicach i w Stołecznej [video]

Szkoły podstawowe w Stołecznej i w Gogolicach (gmina Trzcińsko Zdrój) zostaną zlikwidowane z dniem 31 sierpnia 2021 roku. W piątek 19 marca radni podjęli uchwały w tej sprawie. 

Uczniowie z likwidowanych szkół będą od września uczyli się w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach. 

Miejscowy radni Cornelis Vreeswijk dopytywał o pozostawienie w Gogolicach oddziału przedszkolnego oraz przypomniał słowa burmistrza dotyczące inwestycji w wiosce. Dyskusja na temat likwidacji szkoły rozpoczyna się od 45 minuty nagrania poniżej. 

- Z zasady nie wycofuje się ze swoich decyzji, podtrzymuje te obietnice (...). Po likwidacji (szkoły - red.) będą ogłoszone konsultację jaki będzie los budynku - czy będzie sprzedany czy stworzymy tam mieszkania komunalne. Decyzję podejmą mieszkańcy. Jeżeli budynek zostanie sprzedany, cała kwota zostanie przeznaczona na skanalizowana i przeznaczona na inwestycję w Gogolicach - odpowiedział burmistrz Bartłomiej Wróbel. 

W głosowaniu 10 radnych było za przyjęciem uchwały (Zbigniew Gołaś, Renata Derka, Piotr Przytuła, Robert Juchlke, Agnieszka Kowalska, Tomasz Lewandowski, Grzegorz Wasiutyński, Zdzisław Iwanicki, Krzysztof Słonecki, Robert Kowalski). Przeciw był jeden radny (Dariusz Szumiło) i od głosu wstrzymali się Cornelis Vreeswijk, Maria Woźniak i Zbigniew Noga. 

W Stołecznej zostaną klasy 0 -3. Burmistrz powiedział, że mają plan na zagospodarowanie drugiej części budynki i zapewnił, że nie będzie on sprzedany ani wynajmowany. 

W głosowaniu 9 radnych było za przyjęciem uchwały (Zbigniew Gołaś, Renata Derka, Krzysztof Słonecki, Robert Kowalski, Grzegorz Wasiutyński, Zdzisław Iwanicki, Piotr Przytuła, Agnieszka Kowalska, Tomasz Lewandowski), dwóch wstrzymało się od głosu (Cornerlis Vreeswijk, Maria Woźniak) i dwóch było przeciw (Robert Juchlke, Dariusz Szumiło). 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza