Z Chicago przez Jasną Górę, obraz Chrystusa Króla trafił do parafii w Chojnie [video]


W chojeńskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa niebawem zostanie wyeksponowany obraz Chrystusa Króla, który został podarowany przez amerykańską polonię z Chicago. 

W roku 2011 obraz został podarowany przez amerykańską polonię z Chicago do sankutraiunn na Jasną Górę. W marcu obraz został przekazany do Chojny, gdzie będzie wystawiony na widok publiczny. Chrystus Król zostanie umieszczony między innymi  w dębowym, rzeźbionym pozłacanym ołtarzu za specjalną szybą.

Obecnie trwają prace nad wykonaniem projektu ołtarza. O przekazaniu obrazu do Chojny oraz możliwości wsparcia budowy ołtarza pisaliśmy w artykule Wierni zbierają na ołtarz w którym umieszczony zostanie obraz Chrystusa Króla Polski 

Obszerny wywiad dotyczący przekazania i wyeksponowania obrazu można obejrzeć w Telewizji Chrystusa Króla nadawanej z Chicago. O tym dlaczego obraz z Jasnej Góry trafi właśnie do Chojny i jak wyglądał jego transport opowiada ksiądz Marek Bąk. 


Uroczystość w Chojnie zaplanowana jest na 11 czerwca, w tym dniu w kościele katolickim obchodzone jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta będzie celebrowana pod przewodnictwem arcybiskupa szczecińsko-kamieńskiego Andrzeja Dzięgę.

Telewizja Chrystusa Króla opublikowała również wywiad z burmistrz Barbarą Rawecką, która opowiada między innymi o mieście. 


 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza