Zwiększone możliwości Szkolnej Grupy Ratowniczej GSR w Radziszewie


Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze przekazało dla Szkolnej Grupy Ratowniczej GSR Radziszewo plecak medyczny wraz z wyposażeniem, a także nowoczesny, elektroniczny sprzęt szkoleniowy w postaci dwóch fantomów wyposażonych w czujniki mierzące efektywność ucisków klatki piersiowej i oddechów ratowniczych. 

„System QCPR, w który zostały wyposażone fantomy to wejście w XXI wiek w zakresie nauki pierwszej pomocy. Jego łatwość obsługi oraz wszechstronność daje potężne możliwości pod względem szkoleniowym. Pozyskanie wskazanego sprzętu nie byłoby możliwe, gdyby nie modelowa współpraca stowarzyszenia wraz ze Szkołą Podstawową im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie. 

- Jestem przekonany, że przekazany sprzęt zwiększy możliwości edukacyjne członków Szkolnej Grupy Ratowniczej po powrocie z nauki zdalnej – Wiceprezes Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego Łukasz Kamiński.

Zakup został sfinansowany z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadanie publicznego pn. „ Program Społecznik na lata 2019-2021”.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza