Koncert w 40. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Wokaliści z regionu zaśpiewali w Wadowicach [video]

13 maja obchodziliśmy 40. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w rodzinnym mieście Karola Wojtyły zorganizowany został specjalny koncert "Modlę się i przebaczam ." 

Podczas koncertu, który był na żywo transmitowany w TVP 1 wystąpią pili znani polscy artyści: Eleni, Olga Szomańska, Arka Noego, Darek "Maleo" Malejonek, Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Zakopower, Piotr Cugowski oraz Tomasz Szczepanik. Na scenie zaprezentowali się również  młodzi wokaliści z Gminy Mieszkowice: Michalina Lewandowska i Maksymilian Szacht.


Widowisko "Modlę się i przebaczam" zilustrowane zostało archiwalnymi nagraniami z udziałem papieża Jana Pawła II oraz fragmentami Ewangelii. W trakcie koncertu widzowie mogli zobaczyć eksponaty związane z zamachem ze zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Wydarzenie odbyło się w świątyni pw. św Piotra, która powstała we wdzięczności Bogu za wybór Papieża Polaka i za ocalenie życia podczas zamachu z 13 maja 1981 roku. 


Powtórka emisji zaplanowana jest na piątek 14 maja o godz. 23:50 w TVP regionalnej oraz o godz. 2:40 w TVP Polonia.

Nauczycielką Michaliny Lewandowskiej jest Małgorzata Grancewic z Prywatnej Szkoły Muzycznej Michał Sobczyński w Kostrzynie natomiast nauczycielką Maksa Jest Natalia Grudnik z Prywatnej Szkoły Muzycznej Michał Sobczyński- oddział Chojna.

Całe nagranie  koncertu można zobaczyć na stronach VOD TVP tutaj: Modlę się i przebaczam – koncert w 40. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza