Pożar w budynku Poczty Polskiej. Dziewięć zastępów straży pożarnej w akcji [foto]

Dziewięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej pożaru w budynku Poczty Polskiej w Gryfinie. Do zdarzenia doszło w piątek 14 maja na ulicy Sprzymierzonych. 

Przed przybyciem straży na miejsce zdarzenia pracownicy poczty ewakuowali się samodzielnie na zewnątrz budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu drogi przy poczcie dla ruchu pojazdów ul. Sprzymierzonych, zarządzeniu ewakuacji ludzi z sąsiedniego budynku Urzędu Miasta i Gminy Gryfino. 

- Podano prąd wody w natarciu z klatki schodowej do palącego się pomieszczenia gospodarczego - socjalnego na I piętrze. Strażacy pracowali w aparatach ODO. Następnie przeszukano kolejne pomieszczenia, dogaszano, oddymiono agregatem nawiewowym i przewietrzono grawitacyjnie zadymione pomieszczenia. Przeprowadzono także pomiar detektorem wielogazowym na obecność niebezpiecznych substancji- wskazania urządzenia 0,00 ppm. - relacjonują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. 

W działaniach udział brało pięć zastępów JRG Gryfino oraz zastępy z OSP: Radziszewo, Wełtyń, Sobieradz, Chwarstnica, policja, Straż Miejska, pogotowie ratunkowe.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza