Pandemia covid19: Polska nie jest już uznawana przez Niemcy za "kraj wysokiego ryzyka".


Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka związanego z pandemią covid19. Posiadanie negatywnego wyniku testu na koronawiursa przed wyjazdem nie będzie już konieczne.

Niemiecki instytut Roberta Kocha poinformował, że od niedzieli (tj. 9 maja) Polska będzie uznawana za obszar ryzyka zakażenia koronawiursem, a nie tak jak wcześniej - "wysokiego ryzyka". To oznacza zmiany przy przekraczaniu granicy.

Wciąż obowiązywać będzie dziesięciodniowa kwarantanna przy wjeździe do Niemiec oraz zgłoszenie przyjazdu za pośrednictwem strony internetowej. Zwolnieni z tego będą przedstawiciele niektórych zawodów, pracownicy transgraniczni oraz rodziny odwiedzające swoich bliskich. 

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski ze strefy Schengen

Negatywny wynik testu muszą posiadać osoby wjeżdżające do naszego kraju. Osoby wracające do Polski ze strefy Schengen podlegają kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19. Test będzie musiał być wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy - taki zapis wciąż znajduje się na rządowych stronach. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza