Prognoza pogody na weekend


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował najnowszą prognozę pogody na weekend. Przedstawimy szczegóły. 

Piątek  11. czerwca 

Zachodnia połowa Polski jest na skraju Wyżu Azorskiego, wschodnia pod wpływem zatoki niżu znad Ukrainy i zachodniej Rosji. Nad Polską utrzymuje się ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie wolno spadać.
Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C, nad morzem około 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni.

Sobota  12 czerwca 

Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżu znad Skandynawii i Morza Norweskiego, tylko początkowo na południu kraju będzie oddziaływał klin wyżowy. Z północnego zachodu na wschód kraju będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Przed frontem nadal zalegać będzie ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem napłynie świeże i chłodniejsze powietrze, także polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać, a po południu na zachodzie kraju zacznie rosnąć.
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, po południu na wschodzie regionu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad samym morzem w porywach do 60 km/h, przeważnie północno-zachodni.

Niedziela 13 czerwca 

Nad Polską rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku, jedynie wschodnia Polska będzie w zasięgu niżu znad Rosji. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie.
Zachmurzenie małe i umiarkowane, w nocy i rano przejściowo duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza