Wady i zalety zdalnego nauczania - debata w chojeńskiej szkole [foto]

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie odbyła się debata nt.: „Wad i zalet zdalnego nauczania”. Debata zorganizowana była w ramach programu „Młodzi w akcji+” Jest to Ogólnopolski program realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w partnerstwie z Uniwersytetem SWPS, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. Podczas trwania programu zespoły uczniowskie wybierały ścieżkę tematyczną, zgodnie z którą tworzyły własny projekt. Do wyboru były 3 główne obszary tematyczne: Reportaż po sąsiedzku, i Warsztaty przyszłościowe.

ZSP W Chojnie reprezentował zespół w składzie: Wiktoria Podyma, Kinga Woźniak, Amelia Zalcewicz, pod opieką pani Doroty. Jako projekt uczniowski zespół wybrał sztafetę dyskusji i zorganizował debatę nt.: Wad i zalet zdalnego nauczania.

Celem debaty było poznanie opinii uczniów i nauczycieli nt. wad i zalet zdalnego nauczania. W debacie udział wzięli Dyrektor Szkoły pani Adriana Salamończyk, Wicedyrektor Szkoły pani Małgorzata Limanówka. pedagodzy szkolni, nauczyciele i przedstawiciele uczniów z poszczególnych klas.

Udział w debacie polegał na wspólnym podjęciu dyskusji poprzez udzielanie odpowiedzi na zadawane przez organizatorki pytania. Debata była debata panelową, uwzględniającą panel dyskusyjny, pozwalający na szczere opinie i wypowiedzi dotyczące zdalnego nauczania.

Miłym akcentem podczas debaty była muzyczna niespodzianka w wykonaniu niezwykle utalentowanych uczennic naszej szkoły Wanesy Adamskiej i Martyny Bartosewicz.

Bardzo ważnym elementem podsumowania debaty była wymiana uwag i wskazówek miedzy nauczycielami i uczniami. Zdobyte doświadczenia pozwoliły na wypracowanie rekomendacji odnośnie przebiegu zdalnego nauczania. Zdalne nauczanie w opinii uczestników spowodowało, że wszyscy musieliśmy dostosować się do nowych, trudnych warunków i zaakceptować wyzwania, które postawiło przed nami zdalne nauczanie.

Moderatorem debaty była Dorota Szwiec, doradca zawodowy w ZSP w Chojnie.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza