Idą po zdrowie. Marsz z kijkami po lesie [foto]


Ponad 60 osób przemierzało w niedzielne popołudnie trasy wokół Jeziora Leśnego. Rajd NordicWalking był zorganizowany w ramach projektu „Sport- kluczem do zdrowia”. Organizatorami rajdu było Koło Gospodyń Wiejskich w Rurce oraz Stowarzyszenie Jeziora Leśnego „Lago” w Kamiennym Jazie.

Do akcji przyłączyli się mieszkańcy okolicznych wsi: Rurki, Strzelczyna oraz Kamiennego Jazu. Jedną z wielu atrakcji rajdu było zdobycie Pucharu Zdrowia, dla miejscowości z której najwięcej mieszkańców weźmie udział w rajdzie. Nagrody przypadły również najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi rajdu.

Na plaży Jeziora Leśnego można było skorzystać z porad wykwalifikowanego instruktora Nordic Walking oraz instruktarzu udzielania pierwszej pomocy przez wykwalifikowanego ratownika wodnego.

Dziękujemy uczestnikom rajdu z udział, wytrwałość i zaangażowanie – pogoda z pewnością była dla nich wyzwaniem. Dziękujemy również Nadleśnictwu Chojna za wsparcie i udostępnienie tras leśnych. Pani Burmistrz Barbarze Raweckiej za wsparcie finansowe projektu „Sport – kluczem do zdrowia.

Do zobaczenia na kolejnym rajdzie – już w lipcu!
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza