Gmina zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym


Gmina Chojna zaprasza wszystkich mieszkańców i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Chojna do udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem „Recykling = drugie życie odpadów”.

Konkurs polega na wykonaniu prac z różnego rodzaju odpadów m.in. butelek plastikowych, kartonów, puszek czy zużytych opakowań. Format i rozmiar pracy jest dowolny, a dzieło wraz z opisem jego przeznaczenia oraz materiałów zużytych do jego wykonania należy złożyć do 15 lipca 2021 roku w Centrum Informacji w Chojnie.

Zgłoszenie musi zawierać wyraźny opis: imię i nazwisko autora pracy, klasa, szkoła (nr i adres), dane kontaktowe (nr telefonu i adres e-mail), imię i nazwisko nauczyciela opiekuna – jeżeli jest.

Oceniana będzie przede wszystkim oryginalność i „użyteczność” dzieła, estetyka jego wykonania, odpady z których zostały wykonane oraz potencjalna długowieczność jego użytkowania. Spośród zgłoszonych do konkursu prac Komisja wybierze i przyzna I, II i III nagrodę oraz trzy wyróżnienia.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 17 lipca 2021 podczas Pikniku Ekologicznego „Wymień Odpady na sadzonkę” na placu zielonym przy ratuszu w Chojnie.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza