Kłos Kamienny Jaz powraca na piłkarską mapę regionu [foto]


Po kilkudziesięciu latach przerwy na piłkarską mapę regionu powraca kolejny klub z wieloletnią tradycją, od nowego sezonu o mistrzostwo B-klasy powalczy Uczniowski Klub Sportowy Kłos Kamienny Jaz.

Drużyna zniknęła z ligowych rozgrywek po sezonie 2005/2006. Piłkarze rozegrali wtedy rundę jesienną a wiosną oddali wszystkie mecze walkowerem. 

Powrót drużyny po wielu latach nieobecności na ligowych boiskach jest spowodowana zapałem lokalnej młodzieży, która ma bardzo duże chęci do gry w piłkę. To oni wyszli z inicjatywa chęci odbudowy boiska z nową murawa i podtrzymania tradycji grania w piłkę, która była we wsi od roku 1974.

Obecnie klub liczy 18 piłkarzy. Już w nadchodzącym sezonie zagrają w B-klasie, grupie drugiej. W tej samej grupie występują między innymi piłkarze Orła Trzcińsko Zdrój, Polonią Gryfino i Klonem Krzymów. W zarządzie reaktywowanego klubu znajdują się: Cezary Baczynski, Paweł Rycerz, Łukasz Durasiewicz, Waldemar Kargol i Łukasz Kargol. 

Przedstawimy fotografię na których widać jak powstało boisko w Kamienny Jazie. Miejscowości oddalona jest od Chojny o zaledwie o 10 km. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza