W sobotę XXI Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko


W sobotę 31 lipca obędzie się XXI Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko. Do rywalizacji na dwóch dystansach zapisało się ponad 200 biegaczy. 

Po roku przerwy spowodowanej pandemią  covid-19, na ulice Morynia powraca sportowa rywalizacja. Sportowcy zmierzą się na dwóch dystansach - 4 i 15 kilometrów.  Start rywalizacji o godzinie 10:00 przy ulicy Jeziornej. Dekoracja zawodników planowana jest na godzinie 13:30.

Bieg to jeden z głównych punktów festynu sportowo - rekreacyjnego. Wieczorem odbędą się koncerty, a gwiazdą będzie discopolowy zespół D-Bomb. 

Informacja organizatora

Drodzy Mieszkańcy Morynia i okolic oraz zawodnicy!

31 lipca o godz. 10.00 w ramach festynu pn. „SPORT I ROZRYWKA” odbędzie się kolejna, XXI edycja Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko. Od kilku lat zawody przeprowadzane są na dwóch dystansach: 4 km (mała pętla po Moryniu) oraz 15 km (pętla wokół miasteczka i jeziora).

W związku z tym pragniemy poinformować, iż ulice miasta wewnątrz murów (Rynkowa, Chopina, Ogrodowa, Szeroka, Szkolna, Żeromskiego, Kościuszki) zostaną zamknięte na czas biegu tj. w godz. od 10.00 do 10.30. Poza tym wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Dworcowej, Odrzańskiej, Wiśniowej, Sadowej, Lipowej, Jeziornej oraz w miejscowościach Gądno i Przyjezierze.

Jednocześnie informujemy wszystkich biegaczy biorących udział w zawodach o zachowanie szczególnej ostrożności na trasie biegu. Największe utrudnienia wystąpić mogą na odcinku leśnym pomiędzy miejscowościami Gądno - Przyjezierze. Są one ściśle związane z prowadzonymi pracami leśnymi oraz transportem drzewa. Nawierzchnia w tym miejscu może być błotnista i miękka.
Za wszelkie utrudnienia w ruchu drogowym serdecznie przepraszamy i prosimy
o wyrozumiałość.
Liczymy na ogromny doping i kibicowanie biegaczom biorącym udział w zawodach.

Ze sportowym pozdrowieniem
Marta Cacek
dyrektor
Miejskiego Ośrodka Kultury
w Moryniu
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza