Dzwonili do ciebie z super ofertą? Czy wiesz, że rozmawiałeś z... robotem.


Prawie każdy miał do czynienia z irytującymi telefonami z "super ofertami". W ostatnim czasie najczęściej jest to oferta na panele fotowoltaiczne z dofinansowaniem. Nie każdy wie, że większość takich rozmów jest prowadzona przez... robota. 

Od około roku w Polsce wykorzystywani są konsultanci - roboty, tzw. autoboty. Przykładową rozmowę można usłyszeć w nagraniu poniżej. 

- Pod pretekstem wymyślonych akcji dotacji i dofinansowań (np. “Czyste Województwo”), próbują wciskać panele fotowoltaiczne albo vouchery na pobyt w hotelu. Jeden z internautów postanowił podrażnić robota. Na zaprogramowane odzywki robota odpowiada w tak, że rozmowa nie tylko wybija robota z rytmu, ale jest też przezabawna - podaje portal Niebezpiecznik. 


Po drugiej stronie słuchawki mamy do czynienia z autobotem ale nie jest to sztuczna inteligencja, są to zwykłe nagrania odczytane przez lektorów ale uruchamia je operator bota, czyli człowiek. W przypadku rozmów dotyczących dofinansowań z programów "Czysty Powiat" (taki program nie istnieje), autorem telefonów jest firma z... Ukrainy. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza