Policjanci uratowali życie 44-letniej kobiecie


We wtorek 24 sierpnia będący na wolnym policjant Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnie otrzymał od znanej mu z wcześniejszych czynności służbowych kobiety, mieszkanki powiatu gryfińskiego, wiadomość tekstową świadczącą, że chce ona popełnić samobójstwo.

Policjant natychmiast powiadomił o tym zdarzeniu przełożonych, a następnie próbował podtrzymywać z nią kontakt. W trakcie prowadzonej rozmowy ustalił, że kobieta może znajdować się w swoim samochodzie przy jednym z jezior na terenie gminy Chojna. Natychmiast w wskazane miejsce skierowano patrol Ruchu Drogowego, który po kilku minutach ujawnił samochód poszukiwanej. 

Podczas penetracji terenu funkcjonariusze Policji zauważyli około 300 metrów od głównej drogi siedzącą w terenie zalesionym tuż przy jeziorze kobietę, która będąc w bardzo złym stanie emocjonalnym trzymała w rękach pudełeczko z tabletkami. Po nakłonieniu jej do odejścia z brzegu linii jeziora kobieta dobrowolnie oddala tabletki, przyznała się policjantom, że część tabletek już połknęła, w ten sposób chciała zakończyć swoje życie. 

Na miejsce pilnie skierowano karetkę pogotowia, która zabrała niedoszłą samobójczynie do szpitala i udzieliła jej niezbędnej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Komisariatu Policji w Chojnie udało się uratować życie ludzkie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza