Wyjątkowe dożynki odbędą się w powiecie gryfińskim


Po raz pierwszy w historii Dożynki Archidiecezjalne zorganizowane zostaną na terenie gminy Stare Czarnowo. Wyróżnienie to w tym roku przypadło Kołbaczowi. Uroczystości z udziałem metropolity diecezji szczecińsko-kamieńskiej Andrzeja Dzięgi odbędą się w niedzielę, 29 sierpnia 2021 roku.
Archidiecezjalne dziękczynienie za plony rozpocznie msza św. polowa celebrowana w otoczeniu dawnego Opactwa Cystersów w Kołbaczu. 

W eucharystii uczestniczyć będą delegacje rolników z różnych dekanatów i parafii, mieszkańcy miast i miasteczek, sołectwa, koła gospodyń wiejskich, rolnicy, sadownicy, ogrodnicy oraz pszczelarze, którzy złożą u stóp ołtarza dożynkowe wieńce i bochenki chleba.

Dożynki zainauguruje prezentacja wieńców dożynkowych. Nastąpi to o godz. 13.30. O godzinie 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15.15 odprawiona zostanie Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony.

Późnym popołudniem, bo o godz. 17.00 zaplanowano część artystyczną oraz wspólną biesiadę. W jej trakcie serwowana będzie kołbacka grochówka, pieczone barany, a także wiele innych regionalnych przysmaków i specjałów z Pomorza Zachodniego. Na scenie wystąpi zespół folklorystyczny Pyrzyczanie, chór Con Amore z Zespołu Szkół w Kołbaczu i chór Jarzębina.

Wydarzenie organizowane jest przez Archidiecezje Szczecińsko-Kamieńską we współpracy z Gminą Stare Czarnowo i Zakładem Doświadczalnym Instytutu Zootechniki PIB w Kołbaczu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza