Strażacy ponownie zaatakowani podczas akcji gaśniczej [foto]


W środę 4 sierpnia w godzinach wieczornych na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Białęgi (gmina Chojna). Po dotarciu na miejsce strażacy zostali obrzucani kamieniami i metalowymi elementami. 

Po dotarciu na miejsce jednostki OSP Witnica okazało się, że palą się śmieci na posesji. Strażacy przystąpili do akcji ale spotkali się z agresją właściciela terenu, który zniszczył im węże i rzucał w nich ciężkimi przedmiotami. Za chwilę na miejsce dojechał zastęp OSP Chojna. 

- Właściciel był agresywny wobec strażaków, nie pozwolił rozwinąć linii, zabrał węże. Następnie zaczął rzucać w kierunku strażaków i samochodów niebezpieczne przedmioty. Kilkukrotnie uderzył pojazd kamieniami, felgami itp. Konieczne było oddalenie się z miejsca pożaru i poczekanie na przyjazd policji - relacjonują strażacy z Chojny.

Dopiero po przyjeździe radiowozu, strażacy zgasili palące się śmieci. To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu pisaliśmy o ataku na strażaków podczas gaszenia pojazdu w Naroście. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza