Surowe ograniczenia dla osób niezaszczepionych w Niemczech


Od poniedziałku 24 sierpnia w całych Niemczech obowiązują nowe zakazy i nakazy dla osób niezaszczepionych. Obowiązuje tzw. zasada 3G. Skrót pochodzi od pierwszych liter słów: Geimpfte, Genesene, Getestete (w tłumaczeniu: zaszczepiony, wyleczony, przetestowany).

Każdy, kto przebywa w publicznie dostępnych pomieszczeniach zamkniętych, musi być zaszczepiony, wyleczony lub przedstawić negatywny test na obecność koronawirusa. Presja na osoby nieszczepione wzrośnie jeszcze bardziej od 11 października, gdy skończą się bezpłatne testy na obecność koronawirusa. Istnieją wyjątki, na przykład dla uczniów, którzy są regularnie testowani i dla małych dzieci.

Kraje związkowe mogą zawiesić obowiązywanie tych zasad, kiedy siedmiodniowa zapadalność na koronawirusa w danym landzie utrzymuje się na stałym poziomie poniżej 35 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu tygodnia.

Jak informuje portal Onet.pl - obowiązek testowania dotyczy wizyt w restauracjach, kinach, salonach fryzjerskich, siłowniach, basenach i halach sportowych, odwiedzin w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz domach opieki i uczestników imprez. Także ci, którzy zatrzymują się w hotelach, muszą przedstawić negatywny wynik testu, który należy powtarzać co trzeci dzień pobytu.

Nadal obowiązuje zachowanie dystansu i noszenie maseczek podczas zakupów i w środkach transportu publicznego.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza