21-latkowi grozi dożywocie. Podejrzany chciał podpalić dom.

    

Kara dożywotniego  pozbawienia wolności grozi mężczyźnie  który w listopadzie 2020 roku  chciał podpalić  dom na terenie powiatu myśliborskiego. 

Z ustaleń śledztwa wynika, iż w nocy, w dniu 19 listopada 2020r. pokrzywdzony zadzwonił na numer alarmowy 112 z prośbą o interwencję, gdyż podejrzany dobijał się do drzwi wejściowych i pukał w okna domu pokrzywdzonego. Na skutek działań policji mężczyzna opuścił posesję wskazując również, iż pokrzywdzony jest mu winien pieniądze. Kolejna interwencja miała miejsce kilka godzin później. Wówczas, oprócz hałasów, pokrzywdzony zgłosił również, że czuje w domu zapach benzyny. Po przybyciu na miejsce policjanci stwierdzili, iż drzwi wejściowe do budynku oraz elewacja zostały rzeczywiście oblane benzyną, a w dwóch oknach widoczne były ślady osmalenia i okopcenia.
Z uzyskanej w toku śledztwa opinii chemicznej wynika, iż w próbkach pobranych z fragmentu elewacji budynku biegli stwierdzili obecność węglowodorów aromatycznych o składzie charakterystycznym dla benzyny silnikowej. Nadto pokrzywdzony zeznał, iż podejrzany mężczyzna miesiąc wcześniej groził mu m.in. podpaleniem domu i w związku z tym złożył wniosek o ściganie za kierowane groźby.

W związku z powyższym mężczyzna (l.21) został zatrzymany, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Był uprzednio karany sądownie, a za zarzucane mu w chwili obecnej przestępstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza