Ciekawe spotkanie dzieci z pisarką...


Po ponad rocznej przerwie związanej z pandemią uczniowie klasy III-ch oraz dwóch IV-tych Zespołu Szkół w Moryniu spotkali się z Renatą Piątkowską – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się 16 września w sali Regionalnego Biura Geoparku w Moryniu. 

Tematem spotkania były przysłowia i ich znaczenie na podstawie książki pt. „Mądra głowa zna przysłowia” czyli wesołe opowiadania o sytuacjach z życia wziętych, które można zilustrować przysłowiem lub związkiem frazeologicznym o przenośnym znaczeniu. 

Dużo dobrej zabawy, a przy okazji sporo wiedzy! Autorka szybko nawiązała kontakt z uczniami, opowiadając i zachęcając do dyskusji o poprawnym używaniu przysłów. Ponadto spotkanie wzbogacone było o fragment kolejnej książki pt. „Gdyby jajko mogło mówić”, kapitalnie przeczytany i zinterpretowany przez drugiego gościa znaną lektorkę Malwinę Kożurno. Wszystkie dzieci malują pisanki ale czy wiedzą, dlaczego malują właśnie jajka? I skąd się wziął prima-aprilis? A lanie wosku w andrzejki? Dobrze wiedzieć dlaczego topimy w rzece Marzannę i jak dawniej wyglądało polewanie wodą w śmigus-dyngus jak wyglądały dawniej wigilijne zwyczaje, skąd się wzięły i co z nich przetrwało do dziś. Po spotkaniu można było nabyć książkę z autografem pisarki.

Miejski Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom za znakomitą atmosferę oraz wychowawcom ZS w Moryniu.
Informujemy ponadto, iż moryńska biblioteka dysponuje wieloma tytułami autorstwa R. Piątkowskiej, do wypożyczenia których serdecznie zapraszamy.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza