W poniedziałek otwarcie obwodnicy MyśliborzaW poniedziałek, 20 września 2021 r. odbędzie się uroczyste otwarcie obwodnicy Myśliborza w ciągu drogi krajowej nr 26, w którym będą uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski, samorządowcy, dyrektor Oddziału GDDKiA Łukasz Lendner oraz przedstawiciele wykonawcy.

Przez zabytkowe centrum Myśliborza dotychczas przebiegała droga krajowa nr 26 prowadząca od drogi S3 do przejścia granicznego w Krajniku Dolnym. Przebieg drogi przez centrum miasta wiązał się z wieloma uciążliwościami zarówno dla mieszkańców, jak i dla kierowców. Kierowcy wjeżdżający od strony zachodniej do Myśliborza musieli przejechać pod średniowieczną bramę miejską. Ciężarówki nie mieściły się pod bramą, dlatego musiały przejeżdżać „pod prąd” obok bramy. Obwodnica rozwiązała te problemy wyprowadzając z centrum Myśliborza ruch tranzytowy.

Nowa droga

Nowa trasa omija centrum miasta od południa, została poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Jest to jednojezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na początku obwodnicy (patrząc od strony zachodniej) powstało rondo będące połączeniem dróg krajowych nr 23 i 26. Na dalszym przebiegu obwodnicy dalej powstały dwa skrzyżowania, jedno z ulicą Łużycką, a drugie przy końcu obwodnicy będące połączeniem z obecną drogą krajową w kierunku centrum Myśliborza. W ramach inwestycji powstały również drogi wspomagające, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza